Regionalna družina izobraževalnih centrov

Šola mentalne aritmetike "Malček genijalček" pospešeno širi franšizno mrežo, čeprav je pričela s poslovanjem šele pred malo več kot enim letom. Do nedavno je v Srbiji poslovalo 13 šol, od decembra pa z delom prične še deset šol po celi državi. Poleg tega bodo v začetku leta 2017 odprti tudi prvi centri v Bosni in Hercegovini in sicer v Banja Luki in Bijeljini. Za trg BiH je bila podpisana pogodba o master franšizi s podjetjem iz Bijeljine.
"Kot logična posledica in rezultat dinamičnega razvoja franšizne mreže v Srbiji, se nam odpirajo novi trgi v okoliških državah. Po podrobni poslovni analizi in izbiri kakovostnega partnerja, smo se odločili razširiti ponudbo v Bosno in Hercegovino. S to potezo želimo narediti naš program in mentalno aritmetiko bolj priljubljena in dostopna čim večjemu številu potencialnih uporabnikov. Optimistično zremo na nove poslovne priložnosti in ustvarjanje ene regionalne družine izobraževalnih centrov za otroke" - pravi Vladimir Novicki, lastnik koncepta.
To pa ni vse. Po nedavnem uspehu obiskovalcev te šole na mednarodni Olimpijadi mentalne aritmetike, ki je potekala v Litvi in na kateri so malčki iz Srbije osvojili srebrno in bronasto medaljo, je zanimanje za to franšizo zraslo tudi v drugih državah. "Trenutno se pogajamo z interesenti iz Madžarske in Grčije. S tamkajšnjimi partnerji si želimo ustanoviti skupno podjetje, ki bi bila praktično prejemnik master franšize, potem pa razvijati franšizno mrežo skozi posamično, single unit obliko" - pojasnjuje Vladimir Novicki.
Priprave na madžarski trg so se že začele – oblikovali so dve majhni skupini obiskovalcev v šolah "Malac genijalac" v Subotici in Zrenjaninu. "Gre za pilotne projekte pri katerih smo naša gradiva prevedli v Madžarščino, s tem pa se pripravljamo tudi za madžarski trg" - pravi Novicki.
V šolah "Malček genijalček" se dela po priznanem mednarodnem programu mentalne aritmetike Menar, ki je prisoten v 50 državah. Koncept zdaj ponujajo tudi zainteresiranim v Sloveniji.
Preberite članke

Franšiza Maple Bear je poslovna priložnost za obstoječe zasebne vrtce in osnovne šole, ki želijo biti boljši od konkurence in ponuditi pravo angleško delujočo in sodobno priznano metodologijo poučevanja tako za domače, kot tuje družine.
“Šola hitrega branja in modrega učenja” začenja poslovati v Sloveniji. Za to tržišče je podpisan dogovor o master franšizi.
Cooding bootcamp ni samo učenje programiranja. Gre za popolno spremembo poklicnega življenja.
Kanadski franšizni izobraževalni sistem Maple Bear je začel z razvojem mreže v državah srednje in vzhodne Evrope. Kdo lahko postane lastnik franšize in kaj lahko pričakuje?
„Šola hitrega branja in modroga učenja” franšizni koncept namenjen predvsem otrokom, ki se želijo naučiti hitrega branja in tehnike učenja in pomnjenja, sedaj prihaja na Hrvaško.
Najbolj brano

Pogodba o franšizingu je temelj na katerem se gradi odnos med franšizorjem in franšizijem.
Želite morda ustanoviti novo podjetje? Razmišljate o nakupu franšize? Vendar vam je veliko neznanega? Vam že misel na to vzbuja strah? Poskusite izpolniti spodnji vprašalnik – mogoče vam lahko pomaga, da pridete do odgovora, ali je franšizing za vas!
Niso farmacevti a vseeno vodijo lekarno. Kaj so iskali in kako so kupili »lekarniško« franšizo, nam bo povedala Katarzyna Kwiatkowska.
Franšizni paket je bistvo franšiznega sistema, saj vsebuje vse - celoten poslovni koncept, ki ga ponuja franšizor.
Mala založniška hiša je popoln posel za vse, ki želijo delati od doma, pravi direktor založniške hiše "Modri Slon" na Poljskem, Rafał Kwiatkowski.