Regionalna družina izobraževalnih centrov
Šola mentalne aritmetike "Malček genijalček" pospešeno širi franšizno mrežo, čeprav je pričela s poslovanjem šele pred malo več kot enim letom. Do nedavno je v Srbiji poslovalo 13 šol, od decembra pa z delom prične še deset šol po celi državi. Poleg tega bodo v začetku leta 2017 odprti tudi prvi centri v Bosni in Hercegovini in sicer v Banja Luki in Bijeljini. Za trg BiH je bila podpisana pogodba o master franšizi s podjetjem iz Bijeljine.
"Kot logična posledica in rezultat dinamičnega razvoja franšizne mreže v Srbiji, se nam odpirajo novi trgi v okoliških državah. Po podrobni poslovni analizi in izbiri kakovostnega partnerja, smo se odločili razširiti ponudbo v Bosno in Hercegovino. S to potezo želimo narediti naš program in mentalno aritmetiko bolj priljubljena in dostopna čim večjemu številu potencialnih uporabnikov. Optimistično zremo na nove poslovne priložnosti in ustvarjanje ene regionalne družine izobraževalnih centrov za otroke" - pravi Vladimir Novicki, lastnik koncepta.
To pa ni vse. Po nedavnem uspehu obiskovalcev te šole na mednarodni Olimpijadi mentalne aritmetike, ki je potekala v Litvi in na kateri so malčki iz Srbije osvojili srebrno in bronasto medaljo, je zanimanje za to franšizo zraslo tudi v drugih državah. "Trenutno se pogajamo z interesenti iz Madžarske in Grčije. S tamkajšnjimi partnerji si želimo ustanoviti skupno podjetje, ki bi bila praktično prejemnik master franšize, potem pa razvijati franšizno mrežo skozi posamično, single unit obliko" - pojasnjuje Vladimir Novicki.
Priprave na madžarski trg so se že začele – oblikovali so dve majhni skupini obiskovalcev v šolah "Malac genijalac" v Subotici in Zrenjaninu. "Gre za pilotne projekte pri katerih smo naša gradiva prevedli v Madžarščino, s tem pa se pripravljamo tudi za madžarski trg" - pravi Novicki.
V šolah "Malček genijalček" se dela po priznanem mednarodnem programu mentalne aritmetike Menar, ki je prisoten v 50 državah. Koncept zdaj ponujajo tudi zainteresiranim v Sloveniji.
Preberite članke
Trg izvenšolskih dejavnosti za otroke nenehno raste. Je tudi priložnost za koncept Edukida, ki bo od letos otrokom iz tega dela Evrope nudil svoje izobraževalne delavnice z LEGO kockami in izvirne spremljevalne programe.
Franšiza Maple Bear je poslovna priložnost za obstoječe zasebne vrtce in osnovne šole, ki želijo biti boljši od konkurence in ponuditi pravo angleško delujočo in sodobno priznano metodologijo poučevanja tako za domače, kot tuje družine.
“Šola hitrega branja in modrega učenja” začenja poslovati v Sloveniji. Za to tržišče je podpisan dogovor o master franšizi.
Cooding bootcamp ni samo učenje programiranja. Gre za popolno spremembo poklicnega življenja.
Kanadski franšizni izobraževalni sistem Maple Bear je začel z razvojem mreže v državah srednje in vzhodne Evrope. Kdo lahko postane lastnik franšize in kaj lahko pričakuje?
Najbolj brano
Pogodba o franšizingu je temelj na katerem se gradi odnos med franšizorjem in franšizijem.
Na kateri stopnji razvoja so začeli razmišljati o franšizi, zakaj je pomembno, da je optik tudi dober prodajalec, in kaj prejemnik franšize lahko pričakuje od sistema, nam bo povedal Tihomir Krstič.
Lansko leto je v Beograd prispela slovenska franšiza – pekarna za pse "Hov-Hov". Prvo poslovalnico so odprli v naselju Belville.
Suzana Daković iz Banja Luke v BiH je prva prejemnica franšize »Dve šmizle«. Prihodnje leto bo proslavljala jubilejno deseto obletnico poslovanja.
Slovenijo ocenjujemo kot perspektivno tržišče in smo se zato odločili iskati franšizojemalce za blagovno znamko Pizza Hut
Zanimivosti na forumu
Franšiza šola za 21. stoletje
https://www.sunrose7.com/sl/restavracija-bohinj
Hitro branje in pametno poslovanje
https://atelierrebul.si/shop/category/nega-telesa-krema-za-roke-45
Hitro branje in pametno poslovanje
Hitro branje je veščina, ki omogoča učinkovito prebiranje besedila in hitro dojemanje informacij. Ta veščina je lahko koristna v poslovnem okolju, kjer je pomembno hitro...