Matematika v franšizi

Število konceptov na področju izobraževanja, ki bi bili znani in dostopni po celem svetu, je, za razliko od modnih in gostinskih konceptov, zelo majhno. Svetla izjema je vsekakor šola angleškega jezika Helen Doron, ki ima izobraževalne centre med drugim tudi v vseh državah naše regije. Šola matematike 2plus2 iz Poljske si prav tako želi spremeniti to stanje – čeprav govorimo o relativno mladem franšiznem sistemu, je šola do zdaj odprla franšize v Ukrajini, Kazahstanu, Srbiji in na Češkem. Tisto kar je omogočilo širjenje na tuja tržišča sta učinkovita metodologija pouka in – precej nizke investicije za začetek poslovanja, pravi Marcin Kruszynski, direktor podjetja 2BLC, ki je zadolžen za razvoj franšizne mreže.
- Delali smo na razvoju platforme za izmenjavo izkušenj, ki nam je pomagala, da programi pouka napredujejo na nivoju cele mreže. Pogovarjali smo se o kakovosti pouka, izmenjali izkušnje in sprejeli najboljše predloge. Kar se tiče franšiznega sistema, je naš poslovni model mogoče označiti kot "mehko franšizo", saj prejemniki franšize dobijo tudi "prostor" za razvoj lastnih idej - pravi Kruszynski.
Šola matematike naj bi, po prvih najavah, dobila franšize tudi na Hrvaškem. Lastniki koncepta se namreč že dogovarjajo z dvema zainteresiranima podjetnikoma. Za zdaj vemo, da bo prva šola odprta v Zagrebu, druga pa ob Jadranskem morju.
Sicer ima šola matematike 2plus2 samo na Poljskem 55 poslovalnic. Nedavno pa so začeli razvijati tudi drugi koncept – šolo informatike (Cyfrowa Akademia), ki ima že 15 centrov. Marcin Kruszynski pravi, da se ta dva koncepta zelo dobro dopolnjujeta. Med drugim tudi zato, ker predavatelji matematike, ki med šolskimi počitnicami nimajo preveč dela v šoli matematike, dobijo priložnost za delo z otroci v šoli informatike.
- Poznavanje informatike, delo in programiranje na računalniku spadajo v eno od najhitreje rastočih potreb današnjega časa. V tem vidimo svojo priložnost. Vsekakor tudi za razvoj nove franšize - poudarja Kruszynski.
Preberite članke

Franšiza Maple Bear je poslovna priložnost za obstoječe zasebne vrtce in osnovne šole, ki želijo biti boljši od konkurence in ponuditi pravo angleško delujočo in sodobno priznano metodologijo poučevanja tako za domače, kot tuje družine.
“Šola hitrega branja in modrega učenja” začenja poslovati v Sloveniji. Za to tržišče je podpisan dogovor o master franšizi.
Cooding bootcamp ni samo učenje programiranja. Gre za popolno spremembo poklicnega življenja.
Kanadski franšizni izobraževalni sistem Maple Bear je začel z razvojem mreže v državah srednje in vzhodne Evrope. Kdo lahko postane lastnik franšize in kaj lahko pričakuje?
„Šola hitrega branja in modroga učenja” franšizni koncept namenjen predvsem otrokom, ki se želijo naučiti hitrega branja in tehnike učenja in pomnjenja, sedaj prihaja na Hrvaško.
Najbolj brano

Poslovanje svojega podjetja lahko vodite s pomočjo franšizinga v okviru oziroma pod imenom znane svetovne blagovne znamke. Nekatere največje svetovne blagovne znamke uporabljajo ta način poslovanja. Zato torej - poskusite spoznati, kaj je v bistvu franšizno poslovanje.
Franšizing je izraz, ki pomeni obliko sodelovanja med partnerji, na podlagi določenih vrst licenčnih pogodb, ki postaja vse bolj priljubljeni način v različnih zvrsteh podjetništva. K franšizingu je možno uvrstiti tudi vrsto oblik podjetništva, ki temeljijo na distribucijskih ali agencijskih pogodbah.
Slovenska franšiza Proteini.si, ki se ukvarja z maloprodajo prehranskih dodatkov za športnike, je uspešno začela s poslovanjem v Srbiji in namerava širiti mrežo trgovin.
Ena najbolj znanih družb za posredovanje nepremičnin – Century 21 - ima na Češkem novega prejemnika master franšize.
Kdo in kako je dobil priložnost odpreti restavracijo Subway