Burger King ponovno v Romuniji

Kot poročajo romunski mediji, ameriška veriga načrtuje v naslednjih štirih letih v Romuniji odpreti 30 restavracij. Burger King je drugače pred dvema letoma "izginil" s tega trga saj se je takratni nosilec franšize Atlantic Restaurant System umaknil iz posla zaradi insolventnosti in pri tem zaprl vse restavracije ameriške blagovne znamke s hitro prehrano.
S sedeža podjetja v Ameriki je bilo te dni potrjeno, da se Burger King vrača v Romunijo, s tem da bo matično podjetje tokrat direktno vključeno v razvoj mreže. Podjetje je ustanovilo joint venture Burger King SEE, ki bo zadolžen, da poleg Romunije skrbi tudi za razvoj franšize v Italiji, Grčiji in na Poljskem. Novoustanovljeno podjetje je pravzaprav nosilec master franšize in ima pravico naprej podeljevati posamične franšize.
Burger King je z vrnitvijo na romunski trg najavil tudi, da je pripravljen v razvoj mreže vložiti več deset milijonov evrov, planirajo pa odpirati restavracije v treh formatih – drive in, samostojne restavracije in restavracije prilagojene nakupovalnim centrom.
Preberite članke

Priprava in prodaja sušija je lahko izjemno ugodna poslovna priložnost - še posebej, če posel poteka pod franžizo Sushi by A’s, pravi Blagoje Spasojević, prejemnik te franšize v Sloveniji.
Sushi by A's, zasnova franšize, ki temelji na pripravi in prodaji sušija v okviru trgovskih verig, je razširil svojo mrežo na Hrvaškem in v Sloveniji, ter napoveduje prihod na nove trge.
Denny’s bo prvo restavracijo na evropskih tleh odprl v Veliki Britaniji. Ameriška veriga je zainteresirana tudi za tržišča naše regije.
V čem se Mini Pani razlikuje od podobnih sistemov, kakšna je komparativna prednost za prejemnike te franšize ter kateri format je najbolj zastopan, nam odkriva Zsolt Polhe
Gostinska koncepta Easy Wine in Easy Beer sta že nekaj let prava atrakcija za stanovalce in turiste glavnega mesta Latvije. Kaj naredi to franšizo tako posebno?
Najbolj brano

Osnovna sredstva so opredmetena osnovna sredstva in neopredmetena sredstva. Prva so urejena s SRS 1, druga s SRS 2, oboja pa so povezana z zneskom 500 evrov, ki računovodjem marsikdaj predstavljajo preglavice, zato pojasnimo pomen tega zneska.
Franšizing je izraz, ki pomeni obliko sodelovanja med partnerji, na podlagi določenih vrst licenčnih pogodb, ki postaja vse bolj priljubljeni način v različnih zvrsteh podjetništva. K franšizingu je možno uvrstiti tudi vrsto oblik podjetništva, ki temeljijo na distribucijskih ali agencijskih pogodbah.
V Bosni in Hercegovini je bila odprta prva franšizna trgovina nemške modne blagovne znamke s.Oliver.
Pogodba o franšizingu je temelj na katerem se gradi odnos med franšizorjem in franšizijem.
Šola mentalne aritmetike "Malac genijalac" (Malček genijalček) odpira izobraževalne centre tudi izven Srbije. Franšizna mreža se na matičnem srbskem trgu pospešeno širi.