Franšiza trgovin Second Hand
V prodajalne second hand zadnje čase ne zahajajo le kupci s plitkejšimi žepi. Predvsem odkar sev njih najdejo tudi posamezni kosi oblačil zelo zanih znamk po zelo ugodnih cenah.
Prodaja oblačil „iz druge roke“, je zelo zanimiv posel, kar nam kaže kar nekaj franšiznih sistemov, ki poslujejo v tej panogi. Koncept second hand trgovin z oblačili, je na Madžarskem začela razvijati družba Ír Használtruha. Od leta 2008 uvaža rabljena oblačila iz Velike Britanije in Irske in jih distribuira preko verige svojih poslovalnic. Z rastjo poslovanja, so se leta 2010 odločili, da bodo širili poslovanje s pomočjo franšiz.
Poleg 10 trgovin, ki jih ima družba Ír Használtruha v svojem upravljanju, ima tudi še 24 franšiznih trgovin po vsej Madžarski. – Zadovoljni smo z doseženimi rezultati v preteklih dveh letih glede večanja števila trgovin in glede rasti prometa – pravi Akos Bedo, ustanovitelj in direktor družbe Ír Használtruha.
- Prva polovica letošnjega leta je bila nekoliko negotova, vendar smo uspešno odprli še nekaj novih prodajaln in uspeli predstaviti popolnoma nov koncept Ír Használtruha Outlet trgovine, ki nudi izdelke znanih modnih blagovnih znamk. Trenutno imajo ta koncept le nekatere trgovine, vendar ga bomo uvedli v vse, če se bo pokazal kot uspešen – pravi Bedo.
Zaradi hitre širitve mreže in dobrih poslovnih rezultatov, je podjetje začelo širiti poslovanje tudi izven matične države. Vstopili so na slovaški trg in upajo, da bodo dobili dovolj zainteresiranih partnerjev tudi drugod. – Zanimajo nas trgi v soseščini, kot je Romunija, Srbija, Ukrajina in Slovenija – pravi Bedo. – Prejemnike franšize smo zaenkrat našli le na Slovaškem, vendar se nam je v Romuniji odzvalo veliko zainteresiranih za ta posel – dodaja Bedo.
Majhna investicija in nizki stroški poslovanja gredo na roko podjetnikom, ki bi se radi vključili v franšizni sistem „Irish Second Hand“. – Naš osnovni cilj je, da mi in vsi naši partnerji, poslujemo kot enoten sistem: da imajo vsi partnerji zagotovljen enak sistem distribucije, enoten izgled trgovine, dopolnjevanje zalog, politiko nizkih cen, - vse kar zadovoljuje naše kupce in na koncu prinese dobiček – pravijo v podjetju Ír Használtruha.
Preberite članke
Italijanski modni gigant Benetton planira v prihodnjih treh letih znatno razširiti prodajno mrežo v Rusiji. Načrtujejo odprtje 40. novih trgovin.
Gap nadaljuje z ekspanzijo na mednarodne trge – prihodnje leto bodo v šestih državah Bližnjega vzhoda odprli franšizne trgovine Old Navy.
Evropska modna blagovna znamka CIPO&Baxx išče prejemnike franšize tudi v državah naše regije.
V Bosni in Hercegovini je bila odprta prva franšizna trgovina nemške modne blagovne znamke s.Oliver.
Franšizne trgovine modne blagovne znamke P…S… na Hrvaškem in v Makedoniji poslujejo že eno leto in se dobro držijo tudi v teh kriznih časih.
Najbolj brano
S širitvijo Pekovih poslovalnic preko manjših poslovalnic, ki bodo v lasti in upravljanju malih podjetnikov, bomo kmalu dobili v vsakem manjšem kraju trgovino s čevlji, tako kot je to bilo nekoč.
Franšizing je izraz, ki pomeni obliko sodelovanja med partnerji, na podlagi določenih vrst licenčnih pogodb, ki postaja vse bolj priljubljeni način v različnih zvrsteh podjetništva. K franšizingu je možno uvrstiti tudi vrsto oblik podjetništva, ki temeljijo na distribucijskih ali agencijskih pogodbah.
Gruppo Dam je italijansko podjetje, specializirano za proizvodnjo in distribucijo zobozdravstvene opreme. Išče franšizne partnerje na Hrvaškem in v Sloveniji za razvoj distribucijske mreže za izdelke podjetja Fresissima®. Katere pogoje bi morali izpolnjevati bodoči partnerji?
Franšizna veriga hitrih servisov Vulco, je v Sloveniji razvila verigo 44 partnerjev, franšiza pa se uspešno razvija tudi v drugih državah regije.
Osnovna sredstva so opredmetena osnovna sredstva in neopredmetena sredstva. Prva so urejena s SRS 1, druga s SRS 2, oboja pa so povezana z zneskom 500 evrov, ki računovodjem marsikdaj predstavljajo preglavice, zato pojasnimo pomen tega zneska.